• Košík je prázdny.
0
0

O Crumpler

Keď sa kvalita snúbi s originalitou

Značka Crumpler sa zrodila v Austrálskom Melbourne v roku 1995. Jej zakladateľ Stuart Crumpler použil ako logo pre svoju novú značku detský obrázok “rozevlátého“ panáčika bez toho, aby tušil, akú obľubu v budúcnosti získa. Spočiatku sa výroba zameriavala len na originálne messenger tašky pre kuriérov. Postupom času sa výroba rozšírila o foto tašky a príslušenstvo pre IT techniku. V Európe sa Crumpler objavil v roku 1998 v susednom Nemecku.

Kvalita vždy na prvom mieste

Vysoká kvalita produktov značky Crumpler je zaistená dvoma základnými piliermi výroby. Po prvé sú to použité materiály, kde hlavnú úlohu hrá nylon s obchodným názvom 1000D Chicken Tex Supreme ™, ktorý v porovnaní so všeobecne najrozšírenejším polyesterom vyniká predovšetkým svojou pevnosťou, nízkou váhou a vodeodolnosťou. Ďalším materiálom je hrubostenný neoprén s povrchovou vodeodolnou úpravou používaný predovšetkým na výrobu puzdier. Doplnky, ako sú pracky, popruhy, atď., sa veľmi často preberajú z priemyselného prostredia. Napríklad popruhy u tašiek sú v jemnejšom prevedení vyrobené z bezpečnostného pásu v automobile, pre hrubšie verzie je použitý popruh používaný v ťažkom priemysle s nosnosťou až 4500kg. Plastové komponenty sú z tvrdeného plastu využívaného ako náhrada kovov. Ďalšou zárukou kvality je samotná výroba, ktorá prebieha ručným šitím na šijacích strojoch z presne narezaných častí látky. Ako príklad náročnosti tejto výroby možno uviesť výrobný proces jedného kusu foto tašky, kedy je potrebné zošiť 175 jednotlivých dielov, takže výroba tohto jedného kusu trvá približne 6,5 hodiny. Zdĺhavá a precízna ručná výroba však umožňuje vyrábať prepracované produkty plne vybavené drobnosťami, ako sú vnútorné a vonkajšie vrecká, organizéry, stabilizačné popruhy, atď. V konečnom dôsledku sú to práve tieto maličkosti, ktoré vytvárajú ten pravý užívateľský komfort. Vďaka prísnej výstupnej kontrole kvality si značka môže dovoliť poskytovať svojim zákazníkom 30-ročnú záruku na materiálové a výrobné chyby.

Produktová pestrosť

V súčasnej dobe je portfólio Crumpler zostavené z troch základných produktových radov: Foto, IT a Lifestyle. Každý z týchto radov obsahuje niekoľko kolekcií a každá kolekcia je vyhotovená v niekoľkých farebných kombináciách, takže si vyberie aj najnáročnejší zákazník. IT rada ponúka okrem puzdier, tašiek a batohov pre notebooky, tiež obalové príslušenstvo pre tablety a v neposlednom rade aj puzdrá pre mobilné telefóny. Jej špecifickou súčasťou sú výrobky šité na mieru produktom značky Apple . Foto rada obsahuje aktuálne štyri kolekcie, ktoré obsahujú ako puzdrá pre kompaktné fotoaparáty všetkých veľkostí, tak aj tašky a batohy pre zrkadlovky s príslušenstvom, či obaly pre kompaktné fotoaparáty s vymeniteľným objektívom. Pretože sa Crumpler vždy snaží vyrábať svoje produkty v zhode s potrebami užívateľov, sú v ponuke aj foto tašky s oddelením pre tablet a foto batohy s priehradkou pre notebook. V dnešnej dobe, kedy sa predaj fototechniky a IT čoraz viac zbližuje a prelína, je Crumpler ideálnym riešením pokrývajúcim obalové príslušenstvo oboch segmentov. Rada Lifestyle je zameraná na veci pre cestovanie, dámske kabelky, športové messenger tašky a batohy, a drobnosti ako sú napríklad peňaženky.

Originálny a moderný dizajn

Crumpler sa od svojho vzniku odlišuje od ostatných výrobcov originálnym dizajnom svojich produktov. Vlastné dizajnérske štúdio plné kreatívnych ľudí umožňuje v tomto trende naďalej pokračovať, a hoci sú dnes už niektoré kolekcie viac konzervatívne, vždy je na prvý pohľad zrejmá originalita prevedenia a jednoznačný podpis značky. Starostlivá kombinácia farieb a tvarov dávajú vyniknúť jedinečným produktom nepríliš podliehajúcim módnym zmenám. Je to práve odlišný a originálny dizajn, ktorý zaujme každého užívateľa na prvý pohľad, kvalitné spracovanie potom vynikne pri bližšom prezretí.

Zeptat se
Jméno:
Email:
Telefon:
Zpráva: