• Košík je prázdny.
0
0

Prečo Crumpler

Čo je východiskovým bodom pre vytvorenie TAŠIEK CRUMPLER?

Proces vývoja tašiek Crumpler začína stále rovnakým spôsobom, ako tomu bolo pred 18 rokmi na začiatku histórie značky Crumpler. S množstvom nápadov.

V Melbourne, roku 1995 bola skupina kuriérov nespokojná s kvalitou a funkčnosťou ich tašiek. Prvá taška Crumpler vnikla z ich potreby zlepšiť vtedajšie tašky kuriérov.

Tento prístup, zisťovať potreby zákazníkov a vylepšovať súčasné výrobky, je stále východiskovým bodom pre každú novú tašku Crumpler.

AKO SA CRUMPLER VYRÁBA?

Potom čo návrhári značky Crumpler dajú svojim nápadom tvar, vzor tašky je vytvorený. Zo vzoru je vytvorená šablóna. Potom sa z kusov látky vytvorí základná štruktúra tašky a pridávajú sa detaily.

Klasické obyčajné tašky sú zvyčajne vytvorené iba z rovnej prednej a zadnej plochy a bočných stien, to je veľmi jednoduchý typ tašky. Crumpler by nikdy takú tašku nevytvoril, trávime viac času vytváraním inovatívnych a komplexných návrhov, ktoré dávajú taškám Crumpler svoj jedinečný štýl. Každý výrobok má osobitý návrh. Konečná vzorka je poslaná do výroby. Rovnako ako na začiatku, všetky tašky Crumpler sú dodnes vyrábané ručne. Žiadna z tašiek Crumpler nie ušitá iba strojmi. Mnoho odborníkov, naprieč všetkými fázami výroby, sa podieľa na výrobe každej jednotlivej tašky. Napríklad naše foto batohy 'Jackpack Full Photo Backpack' sú vyrobené zo 175 kusov a na ich zostavenie je treba okolo 160 krokov, čo vyžaduje zhruba 6,5 hodiny na kompletizáciu jedného batohu!

Ako je zaistená vysoká kvalita výrobkov?

Crumpler zamestnáva 8 nezávislých agentov pre kontrolu kvality, ktorí pozorne dohliadajú na celý výrobný proces, aby zaručili, že náš produkt je vyrobený dokonale. Kvalita našich tašiek je kontrolovaná vo všetkých fázach výroby. Každý jednotlivý výrobok prechádza radom výrobných stupňov a po každom z nich nezávislá krajčírka kontroluje kvalitu predchádzajúceho výrobného kroku, než sa pustí do práce na svojej časti výrobného procesu. Každá taška Crumpler je znova kontrolovaná pred zabalením.

AKO ODOLNÉ SÚ MATERIÁLY, KTORÉ CRUMPLER POUŽÍVA?

Crumpler používa nielen materiály, ktoré sú spoľahlivé a odolné, ale tiež používa špecializované metódy spájania materiálov s cieľom vytvoriť čo najodolnejší produkt. Koniec koncov, nemá žiadny zmysel používať tie najodolnejšie materiály, pokiaľ ich nedáte dokopy správne.

Šitie

Jednou z hlavných metód,ktoré používame, je steh zvaný „bar tack“. Tento steh je tvorený hustou radou stehov, ktoré navzájom zvierajú uhol 90°. Používa sa k posilneniu súdržnosti našich tašiek. Väčšina ostatných materiálov nie je schopná konkurovat sile vyrobenej použitím stehu „bar tack“ a môžu sa ľahko vytrhnúť zo švou.

Vnútorný materiál

Crumpler vždy podšíva svoje tašky. Pridanie podšívky a ďalších vrstiev látky posilňuje všetky švy, čo zaisťuje, že nezlyhajú pri pôsobení tlaku. To tiež znamená, že bez ohľadu na to, čo vložíte dovnútra, nedôjde k poškodeniu vonkajšej tkaniny.

Lemovanie a viazanie

Crumpler používa kombináciu lemovaní a viazaní nielen ako dekoráciu, ale tiež preto, že pridanie ďalších materiálov pri šití pomáha zlepšovať kvalitu a pevnosť švov. Na zhotovenie jedného lemu sú potrebné štyri riadky šitia, aj keď uvidíte iba dva na vonkajšej strane tašky.

Chicken Tex Supreme™1000D

Chicken Tex Supreme ™ je na zákazku tkaná 1000D nylonová tkanina. Je hlavným materiálom, ktorý používame pri výrobe našich tašiek. Označenie "D" je skratka pre denier a je to merná jednotka lineárnej hmotnosti vlákien, ktorých tkaním vzniká tkanina. Je definovaná ako hmotnosť v gramoch na 9000m. 1000D alebo 1000 denier znamená, že 9000 metrov nití váži 1000g (alebo 9km váži 1 kg). To znamená, že vlákno je veľmi ťažké - čím vyššie je číslo denier, tým ťažšie je vlákno. S takto vysokou hustotou vlákien, je asi 3,5 metrov štvorcových Chicken Tex Supreme ™ vyrobené z 9 km nití. Chicken Tex Supreme ™ prešla veľkým množstvom testov, aby sme sa uistili, že kombinácia hmotnosti nití a hustoty tkania bude dávať tie najlepšie výsledky v pomere k hmotnosti.

Nylon

Nylon je forma polyamidu. Jedná sa o vysoko kvalitný syntetický materiál a vlákna z neho vyrobené sú neuveriteľne silné. Pre dosiahnutie tkaniny Chicken Tex Supreme ™ je nylonové vlákno upravované vzduchom, to dáva konečnému produktu jeho klasickú hrubú a plstnatú textúru. Táto textúra je to, čo robí Chicken Tex Supreme ™ tak neuveriteľne odolný proti oderu. V našej spoločnosti Crumpler sme sa rozhodli použiť nylon pred polyesterom (svetovo najpoužívanejší materiál), pretože polyester neznesie opotrebenie, ktoré tašky Crumpler potrebujú. Rovnako je v porovnaní s ostatnými materiálmi ako polyester, plátno (a iné, bavlnené materiály) pevnejší, ale zároveň ľahší.

Ripstop Lining

Ripstop Lining je použité na väčšine tašiek Crumpler. Jedná sa o 330 denier a 420 denier nylonovú tkaninu, ktorá je veľmi husto tkaná a ponúka tak najvyššiu silu. Ripstop vrstva je tkanina, ktorá je tkaná za použitia hrubších nití, aby sa zabránilo šíreniu trhlín alebo prepichnutí. Dokonca, aj keď sa vám podarí vraziť pero cez podšívku našich tašiek (čo nie je ľahká úloha), roztrhnutie alebo diera sa nemôže vďaka hranici silnejšej nite zväčšiť viac ako štvorec o hrane 7 mm. Mnoho ďalších výrobcov tašiek nepokrýva svoje batožiny vôbec, opotrebením môže dôjsť k poškodeniu povrchu PU, povlaku z nylonu, a tým znížiť celkovú životnosť. Crumpler vždy kryje svoje tašky.

AKO CRUMPLER VYBERÁ MATERIÁLY?

Crumpler volí svoj materiál podľa jedného jednoduchého pravidla: proste to najlepšie. Snažíme sa, aby všetky naše materiály vydržali po celú životnosť produktu, plus ďalších 10 rokov. Vďaka šikovným rozhodnutiam o materiáli sme schopní vyrábať kvalitné tašky, ktoré nebudú vyhodené alebo zlikvidované. Naše tašky sú vyrobené tak, aby boli veľmi odolné a spĺňali všetky vaše požiadavky.

KOĽKO FARIEB TAŠIEK MÁTE?

Crumpler v súčasnosti vyrába 128 rôznych farieb tkaniny Chicken Tex Supreme ™. Crumpler neustále vytvára nové farby a vzhľadom k vysokému stupňu kvality tkaniny je jedinou značkou, ktorá môže mať také komplexné jednotné farby. Ak sa pozriete pozorne, na látke si všimnete, že farba v sebe obsahuje niekoľko rôznych farebných tónov. Po rokoch testovania Crumpler zdokonalil tento proces a získal tak jedinečnú hĺbku farieb, vďaka ktorej sa tašky Crumpler odlišujú od konkurencie.

PREČO VODA Z MOJEJ TAŠKY ZÍDE, KEĎ SA NAMOČÍ?

Na zadnej strane našej Chicken Tex Supreme ™ tkaniny používame PU podporu a na prednej strane teflónový poťah. S týmito povlaky je naša látka schopná fungovať ešte lepšie. Všetky tkaniny Crumpler sú potiahnuté a spracované tak, aby ponúkali výbornú odolnosť proti vode aj po intenzívnom používaní. Tento povlak tiež predstavuje výbornú ochranu proti prachu a špine.

AKÝ MATERIÁL POUŽÍVA CRUMPLER NA ICH RAMENNÝCH POPRUHOCH?

Crumpler používa oba, nylonové aj polypropylénové popruhy. Náš popruh je vytvorený ako plochý pás vlákien, ktoré sa líšia v hrúbke, tkaný v mnohých vrstvách. Naše popruhy sú odolné a pevné. V skutočnosti by ste mohli na našom 50 mm popruhu ťahať auto. Crumpler vždy používa vysoko kvalitné popruhy z nylonu alebo polypropylénu s pevnosťou pásky 4500 kg.

AKÉ PRACKY A SPONY SÚ DOSTATOČNE DOBRÉ PRE VÝROBKY CRUMPLER?

Pre všetky produkty Crumpler používa silné a účinné pracky. Naše spony sú vyrobené z polyamidu (nylon) alebo polyacetátu (ktorý je často používaný ako náhrada kovu). Všetky pracky, ktoré Crumpler používa, sú na zákazku. Aby sme mali istotu, že kvalita a odolnosť našich spôn je vynikajúci, vždy ich pred použitím na niektorý z našich produktov dôkladne testujeme.

PREČO CRUMPLER TAŠKY VYZERAJÚ TAK AKO VYZERAJÚ?

Dizajn tašiek Crumpler je založený na hesle "iné a lepšie". Naši návrhári sa nikdy neriadia príručkami štýlu. My sme naša vlastné značka a náš vlastný tím. Vyrábame tašky, ktoré máme radi.

Zeptat se
Jméno:
Email:
Telefon:
Zpráva: